Loading...

NR 143 - Het Averbode Moment en Tongeren met gids !


  • De Abdij van Averbode kan terugkijken op een rijke geschiedenis, die intussen al tien eeuwen overspant. Ze wordt in 1134 gesticht op initiatief van Arnold II, graaf van Loon. Al snel wordt aan landbouw gedaan, wat de leefbaarheid verzekert.
  • Tongeren is een stad en gemeente in het zuiden van de Belgische provincie Limburg. De stad is de hoofdplaats van een bestuurlijk arrondissement en zetelplaats van een afdeling van het gerechtelijk arrondissement Limburg.

Vertrek: 8 uur (laatste opstapplaats). We rijden verder richting Averbode voor een koffie met mini-koffiekoekjes. Nadien vertrekt u aan het Moment waarna de gids u gaandeweg uitleg geeft over Het Moment, de paardenstallen, de abdij, de abdijkerk, de boerderij, de wasserij, de uitgeverij, enzovoorts. Elke rondleiding wordt afgesloten met een fijne degustatie van 5 Averbodeproducten: bier, kaas, brood, peperkoek en speculaas. Nadien kan u de producten, indien gewenst, kopen in de Abdijwinkel.

 

Middagmaal : “Abdij menu” dagsoep + suggestieschotel + Averbode-appelcake.

 

Na het middagmaal rijden we verder naar Tongeren voor verkenning van Tongeren met gids. We bezichtigen het recent gerestaureerde stadhuis van Tongeren. Aan de buitengevel ontdek je het hedendaagse kunstwerk ‘Traces of Histories’ van kunstenaar Wesley Meuris. Verder bezoek je de Grote Markt met de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek en het standbeeld van Ambiorix.

 

In de prijs is inbegrepen: de autocarreis, het ontbijt, bezoek aan het moment van Averbode met proeverij, het driegangen middagmaal en Tongeren met gids.

 

Prijzen 2025 per persoon en per car:

vanaf 30 tot 34  personen : 83 €

vanaf 40 tot 44  personen : 75 €

vanaf 25 tot 29 personen : 88 €

vanaf 35 tot 39 personen : 78 €

vanaf 45 tot 49 personen : 73 €

 

Eerst bellen voor de beschikbaarheid van onze “grotere” cars :

Autocar 60 plaatsen : van 50 tot 54 betalers : 75 € / van 55 tot 59 betalers : 73 €

Autocar 79 plaatsen : van 60 tot 65 betalers : 75 € / van 66 tot 78 betalers : 73 €

Nieuw
NR 143 - Het Averbode Moment en Tongeren met gids !

Groep inschrijven op deze reis

Enkel mogelijk voor verenigingen vanaf minstens 25 personen